בוררות וגישור

בוררות וגישור הם דרכים חלופיות יעילות ליישוב סכסוכים.

בהליך בוררות, הצדדים מוסרים את ההכרעה בסכסוך בידי בורר במקום בידי בית המשפט. הבורר מנהל את הדיון בסכסוך באופן דומה מאוד להליך המשפטי, אם כי הצדדים רשאים להסכים על סטייה מסדרי הדין ומדיני הראיות.

 

היתרונות המרכזיים של הליך הבוררות הם: 1) מדובר בהליך יעיל ומהיר יותר מדיון בבית המשפט; 2) הבורר בדרך כלל מתמחה בנושא הספציפי של הסכסוך; 3) מדובר בהליך גמיש ודיסקרטי יותר לעומת הדיון בבית המשפט.

 

לעו"ד סחאי ניסיון רב כבורר בסכסוכים מסחריים, ולמשרדנו ניסיון עשיר בייצוג בהליכי בוררות.

לעומת הליך הבוררות, הרי שהליך גישור מוצלח אינו מסתיים בהכרעה אלא בהסכם בין הצדדים לו. המגשר אינו מכריע במחלוקת, אלא מסייע לצדדים לנהל משא ומתן יעיל שתכליתו הגשמת מירב האינטרסים של כל אחד מן הצדדים.

 

היתרונות המרכזיים של הליך הגישור הם: 1) מתן אפשרות לצדדים "לקנות סיכון"; 2) מתן אפשרות לצדדים לשלוט בתוצאת ההליך; 3) הסדרי גישור מוצלחים מאפשרים פעמים רבות את הגדלת "העוגה" במקום חלוקתה; 4) מדובר בהליך יעיל, קצר וזול לאין שיעור לעומת הדיון בבית המשפט.

עו"ד סחאי ועו"ד הראל הינם בוגרי תכנית ההכשרה בגישור של המוסד הארצי לגישור ע"ש דוד רוטלוי (לשכת עורכי הדין). כמו כן, עו"ד הראל משתתף בתכנית הפרקטיקום בגישור של קבוצת גבים. לעו"ד סחאי ולעו"ד הראל ניסיון רב הן בניהול הליכי גישור מסחריים והן בייצוג לקוחות המשרד בהליכים מסוג זה.